Freezer Fun Day!

We were able to make 86 meals for $513.26.   This figures out to be $5.97 a meal!

 

*Note: We have 2 adults and 1 child so are portions maybe smaller than those with larger families.  So if you want to increase the portion you will just end up with fewer total meals.  We also accommodated our families needs for example: we used cauliflower rice instead of white rice.  Please read through the recipes before purchasing from our receipts just incase you want to change an ingredient.

IMG_7387IMG_7388

listofitems 1 of 4listofitems 2 of 4listofitems 3 of 4listofitems 4 of 4R13 1 of 3R13 2 of 3R13 3 of 3R46 1 of 3R46 2 of 3R46 3 of 3R79 1 of 3R79 2 of 3R79 3 of 3R1012 1 of 3R1012 2 of 3R1012 3 of 3R1315 1 of 3R1315 2 of 3R1315 3 of 3R1618 1 of 3R1618 2 of 3

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s